7 listopada 2019. Quiz historyczny.

7 listopada 2019 r. Nasze, radzikowskie, świętowanie Odzyskania Niepodległości…

Oprócz Poloneza, którym dzieci zachwyciły publiczność, nie mogło zabraknąć złożenia kwiatów przy dębie katyńskim i symbolicznym kamieniu upamiętniającym naszego rodaka, płk Bolesława Jakubiaka, straconego w Katyniu w 1940 r.

Nie mogło zabraknąć wystąpienia naszych wspaniałych przedszkolaków, które wykonując pieśń „Dziś idę walczyć mamo” przypomniały, że nie spotykamy się w zwyczajny dzień.

Tradycją naszej szkoły jest uśmiech, radość i wzajemna życzliwość, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na quiz historyczny. Niecodzienny, wielopokoleniowy, a jednocześnie tak blisko nas. Pani Wiesława Krucz, nauczycielka i jednocześnie pasjonatka historii, wspólnie z Panem Aleksandrem Olczykiem wprowadzili zebranych w tajniki gry. Oprócz naturalnych pytań historycznych, członkowie grup (Piłsudczycy, Hallerczycy i Kryptolodzy) musieli wykazać się niebagatelną znajomością twórczości międzywojennej czy też zmierzyć się z krakowiakiem lub poleczką. Całe szczęście, uczestnicy, wspierani wzajemnie przez pozostałych członków wszyscy szczęśliwie i z niemałych uśmiechem na ustach przebrnęli przez tę trudną przeprawę. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak aktywny udział.😀💃🕺