Wigilia 2019

Jan Twardowski
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

W myśl wiersza w dniu 20 grudnia 2019r. w naszej szkole uczniowie wystąpili z jasełkami, rozpoczynając spotkanie opłatkowe. Sercem w kolędach i pięknie odegranymi rolami Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i królów powitali Szanownych Gości: Pana Marcina Gortata – Wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą, Pana Dariusza Szurmaka – Przewodniczącego Rady Gminy Czerwińsk nad Wisłą, Pana Krzysztofa Jakubiaka – przyjaciela szkoły, Panią Alicję Rybicką – reprezentantkę Ośrodka Zdrowia VitaMed w Czerwińsku nad Wisłą, Panią Annę Lewandowską -Bartkowską – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Radzikowo Nowe i Okolice, Rodziców, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „ W Kobiecym Gronie” i Nauczycieli. Z przepiękną świąteczną piosenką: „Maleńka miłość” wystąpiła Pani Klaudia Okrasa – reprezentantka Koła Gospodyń Wiejskich „ W Kobiecym Gronie”. Po duchowej celebracji przyszła pora na ucztę dla ciała.
Na świątecznych stołach pojawiły się tradycyjne przysmaki. Od smakowitej rybki, przez śledziki, pierogi, ziemniaczane gołąbki, sałatki do makowca, sernika i piernika. A że tam byłem, kompot z suszu piłem, barszczem doprawiałem – Wam opowiedziałem… A że żadne to bajanie, to Panowie, Miłe Panie, do nas często tu wpadajcie, słowa nasze potwierdzajcie.
Pani Dyrektor, Małgorzata Majewska prosi o dołączenie słów podziękowań i życzenia spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt dla wszystkich zebranych, którzy z nami smakowali potraw tak wspaniale przygotowanych przez Mamy naszych uczniów, a także dla tych, którzy życzyli nam wspaniałych świąt i choć osobiście nie mogli być ze względu na swoje obowiązki, to przesłali nam inną drogą życzenia: Pani Renacie Kozakiewicz – Dyrektor ZS w Czerwińsku nad Wisłą, Pani Elżbiecie Malickiej – Dyrektor SP w Czerwińsku nad Wisłą, Panu Januszowi Majewskiemu – Dyrektorowi SP w Goławinie, Pani Barbarze Górnickiej – Dyrektor SP w Grodźcu, Panu Dariuszowi Umięckiemu – Dyrektorowi SP w Chociszewie, Pani Jolancie Łukasiak – Malickiej Prezes Nadwiślańskiego BS Vistula, Pani Renacie Grabowskiej – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku, Panu Pawłowi Kłobukowskiemu – Redaktorowi gazety e-Wyszogród, a także dla wszystkich, którzy choćby dobrą myślą wpierają nasze poczynania. Niech się święci cud Bożego Narodzenia.