Choinka 2020

Tradycyjną imprezą choinkową rozpoczęliśmy w naszej szkole ferie. Uczniowie szkoły występami uświetnili zabawę. Najpierw przedszkolaczki w strojach śnieżynek zaklinały zimę, by pojawiła się nam podczas tego dwutygodniowego wypoczynku. Później ich starsi koledzy nawiązali
do szkolnych potyczek, naśladując swoich nauczycieli – niewzruszonych ich „tytaniczną pracą” – belfrów.
Nie mogło się tez obyć bez miłosnych uniesień, jakim ludzkość ulegała przez wieki – wszak
za chwilę 14 luty i różne słodkie walentynki płynąć będą szerokim strumieniem, znalazłszy u nas źródło tydzień wcześniej ( to akurat czas w sam raz na romantyczne przygotowania), żeby niejedna Julia nie stała za długo w oczekiwaniu na nieśmiałego Romeo.
Tę część występów przygotowali: P. Małgorzata Olczyk, P. Aleksander Olczyk, P. Adam Łukaszewski.
Dziękujemy za przybycie Burmistrzowi Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą – Panu Marcinowi Gortatowi, Redaktor Płońszczaka – Pani Katarzynie Kołodziejczyk , Redaktorowi E-Wyszogród – Panu Pawłowi Kłobukowskiemu, wszystkim Rodzicom, Przyjaciołom, Nauczycielom i Uczniom oraz absolwentom, dla których wszystkie nasze starania, owocne w dobrą zabawę w części dalszej imprezy.
Kolejnym punktem naszej Choinki był oczywiście Mikołaj. Jakżeby mogło zabraknąć naszego poczciwego Świętego, który, znając naszych milusińskich, przyniósł mnóstwo słodkości i o dziwo ani jednej rózgi. Zdziwi się niejeden, gdy się dowie, że Mikołaj zdradził nam, że sanie musiał zmienić na rower, polecając nam tym samym jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu. Wszak ferie przed nami, książki czytajmy, na rowerze jeździmy, na narty – poczekajmy, ferie – BEZPIECZNIE SPĘDZAJMY!
Po wizycie Mikołaja Rodzice zaprosili wszystkich na równie tradycyjny poczęstunek. Wszak nie samym chlebem człowiek żyje . Nie zabrakło więc i ciasta, i słodyczy.
Następnie wystąpiły dwie grupy – młodszych i starszych uczniów przygotowane przez P. Julitę Grzybowską, dając sygnał do rozniesienia poczty walentynkowej. Tanecznym rytmem do piosenki Bruno Marsa i Cleo wprowadzili wszystkich w nastrój dobrej zabawy z P. Animator Grażyną Rosiak.
Dzieci mniejsze i większe ruszyły w tany. Pani poprowadziła wspaniałą zabawę. Były zabawy taneczno – ruchowe, zabawa z chustą, modelowanie baloników, konkursy. W rytmicznej zabawie dzieci zapomniały się, i niczym kolorowe motyle naśladowały prowadzącą, która w nagrodę wyczarowywała przepiękne stworzenia – od kotków, żółwi, piesków i żyraf po motylki, kwiatki, nawet balonikową biżuterię. Falująca tęczowa chusta skrywała i odkrywała bawiące się dzieci. Poznaliśmy wiele zabaw, które wciągnęły i dojrzalszą publiczność – bawili się i nauczyciele, i rodzice.
Komentarz wydaje się niepotrzebny, jednakże gwoli podsumowania. Zabawa była wspaniała, o czym świadczyć może na pewno każdy jej uczestnik. Do zobaczenia za rok na następnej Choince, chociaż zapraszamy również na inne uroczystości, które na pewno jeszcze w tym roku szkolnym odbędą się w naszej szkole.
BEZPIECZNYCH FERII!!!