Zoo i Happy Park

20 października  2016 roku dzieci uczęszczające do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Radzikowie  wraz z rodzicami i opiekunami  wzięły udział w wycieczce do ZOO w Płocku  oraz  Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. 

Wycieczka do płockiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyli uczniowie naszej szkoły. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej przedszkolaków. Wyprawa ta była też wspaniałą okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. 

Podczas spaceru po alejach ZOO spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie. Pobyt w ZOO był zapewne dla wszystkich doskonałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. 

Po opuszczeniu ogrodu zoologicznego udaliśmy się do Stróżewka. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. W trakcie pobytu w centrum zabaw ciekawą niespodzianką okazało się malowanie buziek przez panie. Dzieci z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcia. Niestety pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem.