Nasze wspólne Święta 2017

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykły…

Wszyscy będziemy oczekiwać nadejścia Pana, wszyscy będziemy znów razem…

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Radzikowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą – Pana Marcina Gortata, organizuje akcję pt. „Nasze wspólne Święta”, podczas której przygotujemy i wyślemy paczki dla dwóch polskich Szkół na Kresach (Łotwa i Litwa).

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Jan Paweł II)

Postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszym szczęściem i zaprosić do wspólnego przeżywania tej cudownej atmosfery, gdyż „szczęście, to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”. Przygotujemy łącznie ok. 90 podarunków dla polskich uczniów za wschodnią granicą, więc jeśli i Państwo chcą być współtwórcami tego przedsięwzięcia – serdecznie zapraszamy.

Warunek jest jeden, jeśli wykonujemy kartki świąteczne, stroiki, ozdoby choinkowe itp. – to muszą być to prace własnoręczne – nie kupione! Jeśli natomiast zdecydujemy się np. ofiarować pluszowego misia, samochodzik, słodycze czy zabawkę to muszą być one nowe lub w idealnym stanie. Jeśli jesteś kierowcą podróżującym na trasie Polska-Litwa, Polska-Łotwa i zechcesz być Świętym Mikołajem podróżnikiem – cudownie się składa, dla wszystkich znajdzie się miejsce, szczególnie że potrzebujemy Twoich koni mechanicznych dla przewiezienia naszego daru serc. Wszystkie paczki chcemy wysłać w okolicach 10 grudnia, by zdążyły dotrzeć na Wigilię przyjścia Pana.

Pozostaje nam więc niezłomnie wierzyć, że wiele szlachetnych serc dołączy do nas i wspólna myśl o tych, co daleko na Kresach, będzie nam wszystkim towarzyszyła podczas wigilijnej wieczerzy i radosnych podskoków przy kolorowej choince. Wierzymy mocno, że Duch Teraźniejszych Świąt Bożonarodzeniowych obejmie łaskawym skrzydłem wszystkich Darczyńców i Chętnych nasze prezenty przyjąć, gdyż jak mówił Jan Paweł II:

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.

Nasi partnerzy i ofiarodawcy:​

Nasze Wspólne Święta – cudowna akcja, zwłaszcza dziś.

Właśnie dziś, gdy obchodziliśmy szkolną Wigilię, dotarła do nas paczuszka od Krāslavas grāfu Plāteru v. n. poļu pamatskola, czyli przecudnej polskiej szkoły z Łotwy.

Nie ma słów, które byłyby w stanie opisać naszą radość, wdzięczność i ciepło na sercu, jakiego doznaliśmy otwierając to cudo


Ciepło, cieplej, Rodacy
.
Kochamy Was
 🙂